Neučíme, ale připravujeme vás do praxe

Daně

OTESTUJTE SE: 3 příklady z problematiky DPH

Jak jste na tom ohledně příkladů ze světa DPH? Dokážete správně rozeznat, kdy subjektu nastává daňová povinnost a proč? Připravili jsme pro vás malý test pro procvičení. Uspějete?

Jak jste zběhlí v daňové problematice? Otestujte se!

Řešíte daňové přiznání týkající se příjmů fyzické nebo právnické osoby? Nebo vám dělá každý měsíc starosti DPH? Nejste v tom sami. Vyzkoušejte si malý kvíz pro ověření vašich znalostí z daňové problematiky.

Daňové a účetní novinky od ledna 2017

Jako každý rok se i letos v listopadu a prosinci seznamujeme s novinkami v účetnictví a daních, které budou platit v novém roce. A kromě toho nás čeká poprvé i práce na účetní závěrce podle nových pravidel, která platí po novele Zákona o účetnictví od 1.1.2016.

Seznamte se s novinkami v DPH

Daň z přidané hodnoty symbolizuje daň, u které se nikdy nebudeme nudit. Zákonodárci nám totiž připravili již v průběhu roku 2016 několik novel, které nám rozhodně zpestří náš pracovní život.

DPH – změny v režimu přenesení daňové povinnosti v tuzemsku

V roce 2016 nás zatím z oblasti DPH nejvíce zaměstnalo kontrolní hlášení. Právnické osoby a fyzické osoby s titulem měsíčních plátců mají za sebou již několik zkušeností, čtvrtletní plátci z řad fyzických osob se teprve na svou premiéru chystají. Už jste slyšeli o další novince?

Blíží se čas provedení ročního zúčtování daní

Od zaměstnanců bychom měli mít od 15. února 2016 podepsaná daňová prohlášení a nastává čas na provedení ročního zúčtování. Pamatujete si všechny nezdanitelné části a odpočty? Podívejme se na některé z nich z blízka.

Termín pro podání daňového přiznání se blíží

Je první polovina února a vypadá to, že odbornou účetní veřejnost nezajímá téměř nic jiného než kontrolní hlášení. Je to naprosto pochopitelné, termín pro první podání této novinky z DPH se blíží a nevíme, jak to bude pak vypadat se všemi výzvami, pokutami a komplikacemi. Ovšem existuje ještě jedna formalita, jejíž datum se přibližuje.

Změny v daňových slevách pro rok 2016

Jak na Nový rok, tak po celý rok? V české legislativě to bohužel vždy neplatí. V roce 2016 například není jisté, jak se bude uplatňovat sleva na vyživované dítě, konkrétně od kdy a v jaké výši?

© Kurzy Sprint s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top