Neučíme, ale připravujeme vás do praxe

Změny v oblasti výdajových paušálů: Týkají se vás také?

Dne 1. 7. 2017 vstoupila v účinnost novela zákona o daních z příjmů. Výrazné změny nastávají v §7 Příjmy z podnikání v oblasti výdajových paušálů. Seznamte se s nimi!

Nižší hranice u výdajových paušálů

Dosud bylo možné využít maximální procentní výdajové paušály v případě, že vaše příjmy nepřesáhly 2 miliony korun. Nově se však tato hranice snižuje o polovinu, a to na 1 milion korun

Výdajové paušály v praxi

Například u volné živnosti bude možné použít maximální částku 600 000 Kč (tj. 60 % z 1 milionu korun). Procentní výše výdajových limitů z dosažených příjmů zůstávají stejné. Dochází pouze ke snížení jejich stropu. Toto snížení má vyrovnat  možnost opětovně si uplatnit daňové zvýhodnění na děti a slevu na manželku u paušálů. Doteď jsme tak mohli učinit jenom u skutečných výdajů.

TIP: Tím, že dochází k této změně v průběhu roku, tak pro rok 2017 lze uplatnit přechodná ustanovení, které dávají možnost volby.

Vyberte si svoji variantu

V letošním roce tedy můžete postupovat následovně:

  • buď použijete výdajové limity platné před účinností tohoto zákona (tedy maximální strop výdajových paušálů do 2 milionů korun příjmů) a nebudete mít možnost uplatnit slevy na manželku a dítě
  • nebo použijete již nové nižší výdajové limity a budete mít možnost uplatnit slevy na manželku a dítě

TIP: Chcete si osvojit všechny daňové novinky, které vstoupily v platnost od července 2017? V tom případě nezmeškejte kurz Daňové novinky od 1.7.2017.

Při výpočtu výhodnosti se musíte dívat nejen na úlevy v daních z příjmů, ale i na výpočet zdravotního a sociální pojištění podnikatelů, který je navázán na výši daňového základu z podnikání a další slevy na daních z příjmů ho neovlivní.

V daních za rok 2018 již možnost volby nebude. Bude platit pevně nová hranice výdajových paušálů, a to 1 milion korun příjmů.

Orientujete se v daních?

Chcete se dozvědět o všech novinkách, které vstoupily v platnost od 1.7.2017? V tom případě navštivte náš kurz daňových novinek, na kterém vám všechny aktuality vysvětlí profesionální lektoři.

© Kurzy Sprint s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top