Neučíme, ale připravujeme vás do praxe

Daňové a účetní novinky od ledna 2017

Jako každý rok se i letos v listopadu a prosinci seznamujeme s novinkami v účetnictví a daních, které budou platit v novém roce. A kromě toho nás čeká poprvé i práce na účetní závěrce podle nových pravidel, která platí po novele Zákona o účetnictví od 1.1.2016.

Účetní závěrka je definována

Víte, že poprvé v historii zákona o účetnictví obsahuje od roku 2016 zákon i definici účetní závěrky? Účelem účetní závěrky je poskytovat informace pro ekonomická rozhodování uživatelů účetní závěrky. Tato definice má praktické důsledky, i když to tak na první pohled nevypadá – pomůže účetním jednotkám při volbě účetních metod a postupů a slouží jako kritérium jejich správnosti.

Velmi důležité pro účetní závěrku je kategorizace účetních jednotek platná od 1.1.2016. Od toho, do které kategorie účetní jednotka patří, se odvíjí její povinnosti týkající se hlavně způsobu vedení účetnictví, rozsahu a obsahu účetní závěrky a třeba také zveřejňování údajů z účetnictví.

Novinky v daních

Pokud se podíváme na oblast daní, v letošním roce se již několikrát novelizoval zákon o dani z příjmů. Pomalu každý měsíc se dále objeví novela zákona o DPH, došlo k výrazné novele zákona o dani z nabytí nemovitých věcí a v neposlední řadě začne platit od 1.prosince 2016 zcela nový zákon o EET.

Ve sněmovně se v současné době projednávají další novely zákonů, které začnou platit od roku 2017. Všimli jste si například, že od 1.3.2017 mohou zaměstnanci s příjmy podle §6 podávat přiznání na novém formuláři?

Všechny tyto změny kladou nesmírné nároky na práci účetních, daňových poradců i na podnikatele a vedoucí firem. Abyste nebyli něčím zaskočeni, přijďte se s novinkami a účetní závěrkou seznámit na seminářích v prosinci a lednu.

Prohlédněte si semináře

© Kurzy Sprint s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby