Neučíme, ale připravujeme vás do praxe

Jak jste zběhlí v daňové problematice? Otestujte se!

Řešíte daňové přiznání týkající se příjmů fyzické nebo právnické osoby? Nebo vám dělá každý měsíc starosti DPH? Nejste v tom sami. Vyzkoušejte si malý kvíz pro ověření vašich znalostí z daňové problematiky.

Trápíte se nad daňovým přiznáním?

Je půlka března, sedíte v kanceláři nad daňovým přiznáním a strašně moc byste potřebovali, aby vedle vás seděl někdo, kdo vám poradí, jak dál. Přemýšlíte, jak to udělat, aby firma nebo třeba manžel neplatil zbytečně velké daně, ale aby také vše bylo správně. Vidíte se v tom?

Nebo je kterýkoliv měsíc v roce, blíží se termín pro podání daňového přiznání k DPH a vy sedíte v kanceláři a marně si lámete hlavu nad tím, do kterého řádku patří pořízení služby od osoby neusazené v tuzemsku, která ale není z Evropské unie.

A nebo je kdykoliv před termínem pro podání jakéhokoliv přiznání a vy nevíte, jestli jej máte podat elektronicky nebo v písemné formě. A k tomu všemu trnete, co se stane, když zapomenete podat přiznání nebo hlášení včas.

Kamarád vás požádal, jestli byste mu neporadili s daňovým řešením v případě prodeje nemovitosti a vy nevíte, zda má nárok na osvobození nebo bude muset podat daňové přiznání.

Poznáváte se v některé situaci nebo snad ve všech výše uvedených situacích? A uměli byste vybrat v následující situaci správnou odpověď?

Otestujte se: Sleva na manželku v daňovém přiznání

Manželé žijí ve společné domácnosti. Manžel má během roku následující příjmy ze zaměstnání: 69 305 Kč za období 6-12/2016 a 4800Kč za 12/2016. V měsících 1-5/2016 byl veden jako uchazeč o zaměstnání na Úřadu práce. Může si na něj manželka ve svém daňovém přiznání uplatnit slevu na dani dle § 35ba ve výši 24 840 Kč?

  1. Ano, může. Za rok 2016 měl u čisté mzdy méně než 68 000 Kč, takže se na něj uvedená sleva vztahuje.
  2. Ano, může, ale jen za období 1-5/2016, kdy byl veden na Úřadu práce a jeho příjem v tom období nepřesáhl 68 000 Kč.
  3. Ne, nemůže. Jeho příjem za zdaňovací období přesáhl 68 000 Kč a manželka nárok na slevu nemá vůbec.
  4. Ne, nemůže – slevu si může uplatnit jen manžel na manželku.

A jaká je správná odpověď? Samozřejmě ta za c.

Naučte se vše potřebné na odborných kurzech

Ano, je sice půlka března a do letošního termínu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2016 se daně nestihnete naučit nebo si je zopakovat, ale přiznání k DPH se podává každý měsíc a tady máte šanci!

V dubnu a květnu můžete absolvovat náš akreditovaný kurz Daňový specialista a od odborníků se dozvědět, jak na to. Pokud nepotřebujete vědět nic o dani z příjmů právnických osob nebo nejste plátce DPH, můžete se zúčastnit jen některé části tohoto zajímavého a náročného kurzu.

Na výběr máte tyto části:

Těšíme se na Vás!

© Kurzy Sprint s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby