Neučíme, ale připravujeme vás do praxe

Účetnictví

Inventarizace v účetnictví ve 3 krocích

Účetní jednotky mají povinnost podle §29 a §30 Zákona o účetnictví inventarizovat svůj majetek a závazky. To znamená, že musí provést takzvanou inventarizaci. Co to ale přesně znamená a jak postupovat?

Daňové a účetní novinky od ledna 2017

Jako každý rok se i letos v listopadu a prosinci seznamujeme s novinkami v účetnictví a daních, které budou platit v novém roce. A kromě toho nás čeká poprvé i práce na účetní závěrce podle nových pravidel, která platí po novele Zákona o účetnictví od 1.1.2016.

Novinky ve mzdách od 1. ledna 2016

Ani v letošním roce se nám nevyhnou změny a budeme se proto muset naučit nová čísla. Podnikatelů se přitom týká především změna výše minimálního zdravotního a sociálního pojištění.

Změny v daňových slevách pro rok 2016

Jak na Nový rok, tak po celý rok? V české legislativě to bohužel vždy neplatí. V roce 2016 například není jisté, jak se bude uplatňovat sleva na vyživované dítě, konkrétně od kdy a v jaké výši?

Jak na zdanitelné plnění v kontrolním hlášení

Od ledna 2016 nás jako každý rok čekají v účetnictví a daních novinky. Není jich tak extrémní množství jako v minulých letech. Zato jedna novinka nám zamotá hlavu a zřejmě pocuchá nervy. Jde o kontrolní hlášení.

© Kurzy Sprint s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top